Vi bruger cookies

Ved at bruge sitet acceptere du dette. "nej tak til cookies"

Læs vores cookiepolitik

Hvem er vi egentlig i Ungeindsatsen?

Ungeindsatsen, Ungeenheden, Unge- og Uddannelsesenheden. Kært barn har mange navne, men Ungeindsatsen dækker faktisk over mange forskellige faggrupper.

Samlet oversigt over Glostrup Ungeindsats

Oversigt over Ungeindsatsen

Download PDF versionen af vores oversigt over Ungeindsatsen her.

Unge- og Uddannelsesenheden

Ungeenheden holder primært til i Bryggervillaen på rådhuset.

Her finder du bl.a. andet:

 Ayhan Ayhan Gormez
Leder
Tlf: 20 35 16 58
ayhan.gormez@glostrup.dk
Amanda i Ungeenheden Amanda Nielsen
Administrativ medarbejder
Tlf: 21 22 73 30
amanda.nielsen@glostrup.dk
Lilla avatar

Anna Dau (på barsel)
Sagsbehandler
Tlf: 21 19 69 49
anna.dau@glostrup.dk

Lilla avatar Anne Holst (på barsel)
Sagsbehandler
Tlf: 51 32 53 89
anne.holst@glostrup.dk
Anne S i Ungeenheden Anne Oldenborg Steffensen
Fagkoordinator og sagsbehandler
Tlf: 24 25 89 01
Lilla avatar Annemarie Klæsøe
Sagsbehandler
Tlf: 23 10 59 01
annemarie.klaesoe@glostrup.dk
Lilla avatar

Avi Kremlovski
Virksomhedskonsulent og Ungeguide
Tlf: 30 55 56 82
avi.kremlovski@glostrup.dk

 Birgitte Birgitte Krogh
Sagsbehandler
Tlf: 20 14 79 36
Demet i Ungeenheden Demet Özalp
Mentor
Tlf: 40 12 74 35
Lilla avatar Helle Hansen
Projektmedarbejder
Tlf: 29 63 82 08
Lilla avatar Jawad Iqbal
Virksomhedskonsulent og PAU ansvarlig
Tlf: 23 26 43 99
Jela i Ungeenheden

Jela Jørgensen
Uddannelsesvejleder
Tlf: 24 76 33 13
jela.jorgensen@glostrup.dk

Lilla avatar Jesper Thorius
Uddannelsesvejleder
Tlf: 21 22 05 61
Kirsten i Ungeenheden Kirsten Skytte
Uddannelsesvejleder
Tlf: 91 17 12 88
Lilla avatar Lars Jonasson
SSP
Tlf: 29 61 61 29
Line i Ungeenheden Line Freitag
Uddannelsesvejleder
Tlf: 24 44 58 67
Maja i Ungeenheden Maja Nielsen
Ungerådgiver
Tlf: 21 31 48 52
Lilla avatar Malika Naanai
Sagsbehandler og boligsocial medarbejder
Tlf: 21 19 87 51
malika.naanai@glostrup.dk
 Mia Mia Kristensen
Barselsvikar for Stephanie
Tlf: 21 12 05 48
mia.kristensen@glostrup.dk
Lilla avatar Velina Larsen
Psykolog
Tlf: 23 10 56 39
velina.larsen@glostrup.dk
Lilla avatar Nathalie Andersen
Sagsbehandler og virksomhedskonsulent
Tlf: 23 10 58 42
Lilla avatar

Stephanie Henriksen (på barsel)
Boligsocial medarbejder og mentor
Tlf: 21 12 05 48
stephanie.henriksen@glostrup.dk

 

Ungdomsskolen og klubben

Her finder du bl.a.:

Stefan

Stefan Bredo Jensen
Leder
Tlf: 29 45 66 46
stefan.jensen@glostrup.dk

  • Klubmedarbejdere
  • Ungdomsskolelærere
  • Skolelærere
  • Pædagoger
  • Administrativ medarbejder

Diget 78A, 2600 Glostrup

Varmeværket

Kend dem på de grønne jakker. Her kan du komme i kontakt

 Lilla avatar Henrik (Leder)
Telefon: 30 35 78 19
henrik.pedersen@glostrup.dk 
 Lilla avatar Anette (pædagog)
Telefon: 30 35 78 25
anette.stradel@glostrup.dk
 Lilla avatar Emrah (pædagog)
Telefon: 30 35 78 16
emrah.topal@glostrup.dk
 Lilla avatar Sisse (pædagog)
Telefon: 30 35 78 07
sisse.wahlrichardt@glostrup.dk
 Lilla avatar Tina (administrativ medarbejder)
tinalindskov.larsen@glostrup.dk
  • Pædagoger
  • Gademedarbejdere
  • Støttekontaktpersoner
  • Administrativ medarbejder

Dommervangen 5, 2600 Glostrup

Åbningstider i Unge- og Uddannelsesenheden

Mandag - Onsdag: 9.30 til 14.00
Torsdag: 9.30 til 17.00
Fredag: 9.30 til 13.30

Bemærk, der kan forekomme ændrede åbningstider.
Vi har altid lukket mellem jul og nytår, helligdage og fredagen efter kristi himmelfartsdag.

Må jeg møde op uden aftale hos Unge- og Uddannelsesenheden?

Ja - du er altid velkommen til at kigge forbi i vores Åbne Rådgivning. Når du har meldt dig ledig på Jobnet, skal du faktisk møde fysisk op og have en visitationssamtale med en af vores dygtige sagsbehandlere. Vi kan også hjælpe dig med at søge Uddannelses- eller Kontanthjælp - bare husk dit MitID!